SÜNNITUSJÄRGNE MASSAAŽ


Peale beebi sündi pole emakas taastanud veel oma algset suurust ja seal valitseb tühjus. Sünnitusjärgne massaaž annab kehale ja meelele märku, et sünnitus on läbi ning pingest võib lahti lasta. Koos sellise toetusega hakkab keha end kiiremini tervendama ja kaasneb ka emotsionaalne heaolu. Harmoonia ja tasakaal iseendas.

  • Shavasana massaaž- terve keha üldmassaaž sügavaks lõdvestuseks. Tehakse läbi riiete ja matil.
  • Kõhumassaaž õliga - stimuleerib erinevaid organeid kõhupiirkonnas, mis võivad olla rasedusest ja sünnitusest stressis, suunab nihkunud organeid tagasi oma õigetesse kohtadesse, turgutab soolestikku, vabastab pingeid. Massaaži tehakse koos sügavama hingamisega. Tehakse massaažilaual. Tunnise kõhumassaaži puhul lisanduvad hingamisharjutused kõhu süvalihaste aktiveerimiseks. 
  • Tai massaaž- nn laisa inimese jooga, mis koosneb venitavatest joogal põhinevatest harjutustest, mis soodustavad lühenenud lihaste pikkuse taastamist, pinges lihaste lõõgastamist ja liigesliikuvuse parandamist. Hingamise rütmis teostatav massaaž mõjub rahustavalt, aitab organismil vabaneda liigsest vedelikust, toksiinidest, normaliseerida vere- ja lümfiringlust. Tehakse läbi riiete ja matil.

Massaazivõtted ja spetsiifika ning kestvus on vastavalt iga naise vajadustele ja soovile. 

Millal tulla? Kõige olulisem on kuulata oma keha ja sisetunnet. Kõhumassaaži valik keisri puhul siis, kui haav on paranenud. Tulla võib ka siis kui sünnitusest on möödas mitu kuud.

Mida ettevalmistada? Seansile tulles võiks beebi enne ära imetada, siis on endal mugavam olla. 

Mida kaasa võtta? Mugavad venivad riided (retuusid, pika varrukaga pluus, sokid).

Kestvus/Hind: 30min 20eur, 60min 35eur. Tunnise seansi puhul jõuame töödelda kogu keha. Pooletunnise seansi puhul seda osa, mis kõige rohkem tähelepanu vajab. 

Millal toimub? Vastavalt graafikule

    

SÜNNITUSJÄRGNE VÕIMLEMINE 

Spetsiaalse sünnitusjärgse treeningu eesmärgiks on taastada naise füüsiline vorm võimalikult efektiivselt ja neid harjutusi integreerida igapäevaellu. Treeningkava kohandatakse iga naise vajaduste järgi. Keskendutakse kindla järjekorraga seest-välja treeningule. Pärast sünnitust tuleb aktiveerida sisemised süvalihaseid, alles seejärel saab tugevdada suuremad lihasgrupid. Fookus on hingamisharjutustel, vaagnapõhjalihastel, süvalihastel, kehahoiul, venitustel ja lõpuks kogu keha üldtreeningul. Õpitakse ka ergonoomilisi asendeid ja -liigutusi beebiga tegelemisel.  Diastaasi olemasolul koostatakse massaaži- ja treeningplaan diastaasi vähendamiseks kui ka üleüldise lihastoonuse parandamiseks. Samuti õpitakse eneseabi võtteid, nt massaaž ja venitusi. Me keha on tervik, ei saa treenida ainult ühte kohta tugevaks, keha tuleb vaadata süsteemselt ja treenima peab ka enda mõtteviisi. Iga järgnev kohtumine on samm edasi ja minnakse treeningkavas järgmistele tasemetele kuni hetkeni, mil korsetilihased ja kehatunnetus on nii head, et ollakse valmis naasma tavatrennidesse. Treeningutega võib alustada niipea kui enesetunne võimaldab.

Beebi võib kaasas olla.

Millal tulla? Kõige olulisem on kuulata oma keha ja sisetunnet. Tulla võib ka siis kui sünnitusest on möödas mitu kuud.

Mida kaasa võtta? Retuusid, pika varrukaga pluus ja sokid (trenniriided).

Kestvus/Hind: 30min 20eur, 60min 35eur. 

Millal toimub? Vastavalt graafikule

       

VEEBITUNNID
Hästi tore on kohtuda päriselt aga teinekord see pole võimalik ja samas soov teenust saada on olemas.
Meil on võimalik kohtuda ka läbi veebi. 
On valida veebitund kestvusega 30min ja 60min. 
Kui olete sobiva aja ära broneerinud, siis saate meili zoomi-lingi koos juhistega, kus on kõik vajalik info veebitunni läbiviimiseks. 

SÜNNITUSJÄRGNE TOETUS 

Doula ehk sünni- ja peretoetaja aitab emal kohaneda uue eluperioodiga nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt. Teadmised ja praktilised oskused annavad kindlustunde uues rollis kohanemisega. Teemad, millega enim kokku puututakse on lapsega kohanemine ja hoolitsus, imetamine, keha taastumine, vanemate laste kohanemine uue pereliikmega, esimesed 40 päeva ​peale sünnitust(nn nurgavoodi aeg), sünnitusjärgse aja plaani loomine ja elluviimine, füüsiline koormus peale sünnitust, beebi kehakeel ja selle mõistmine, beebi uni ja ärkvelolek, ema-isa/mees-naine suhted ja palju teisi teemasid, mis igal perel lisaks veel üles kerkib.

Doula-teemad on põimitud teenuste sisse, täpselt hetkevajaduste järgi. Võimalik on ka kohtumised teoreetiliselt loengu-vestlusena, selleks on vajalik eelregistreerimine This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Kui tunned, et oled üksi oma mõtetega, kõik on kuhjunud, ei tea enam kust otsast alustada või kas see, mida hetkel tunned, on õige või vale tunne või tahaks lihtsalt puhata, siis võta kindlasti ühendust! Ükski küsimus ei ole rumal, üksi palve ei ole üleliigne, kõigel on lahendused. Sa pole üksi! Ema emotsionaalne ja füüsiline seisund mõjutab ka beebit ning see omakorda kogu kodust õhkkonda. Vahest on vaja lihtsalt kellegi teise head toetavat sõna või tegu, selleks, et olla tagasi enda keskmes ja usalduses. 

Teenuseid viib läbi Triinu Spriit. Teenused on eelregistreerimisega. Hõlpsaim on registreerida läbi meie kodulehe online registreerimissüsteemi, võimalik ka helistades registratuuri.