SÜNNITUSJÄRGNE TUGI EMADELE 

Doula ehk sünni- ja peretoetaja aitab emal kohaneda uue eluperioodiga nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt. Teadmised ja praktilised oskused annavad kindlustunde uues rollis kohanemisega. Teemad, millega enim kokku puututakse on lapsega kohanemine ja hoolitsus, imetamine, naise keha taastumine, vanemate laste kohanemine uue pereliikmega, esimesed 40 päeva ​peale sünnitust(nn nurgavoodi aeg), sünnitusjärgse aja plaani loomine ja elluviimine, füüsiline koormus peale sünnitust, beebi kehakeel ja selle mõistmine, beebi uni ja ärkvelolek, ema-isa/mees-naine suhted ja palju teisi teemasid, mis igal perel lisaks veel üles kerkib.

Doula-teemad on põimitud teenuste sisse, täpselt hetkevajaduste järgi. 


SÜNNITUSJÄRGNE MASSAAŽ EMADELE

Peale beebi sündi pole emakas taastanud veel oma algset suurust ja seal valitseb tühjus. Sünnitusjärgne massaaž annab kehale ja meelele märku, et sünnitus on läbi ning pingest võib lahti lasta. Koos sellise toetusega hakkab keha end kiiremini tervendama ja kaasneb ka emotsionaalne heaolu. Harmoonia ja tasakaal iseendas.

Sünnitusjärgse massaaži  eripära tavamassaažiga võrreldes on eelkõige hell ja toetav lähenemine- alustatakse kookonisse mähkimisega ehk teisisõnu, naisele endale pakutakse turvatunnet. Arvesse võetakse naise emotsionaalne ja füüsiline seisund ning tema soovid. Valida on matil tehtav massaaž ja massaažilaual tehtav massaaž- naine tunneb ise kõige paremini, kuidas tal sel hetkel mugavam on. Ja valida saab ka massaaži kestvuse- pikema seansi puhul töödeldakse kogu keha, lühema seansi puhul konkreetne piirkond, mis tähelepanu vajab (see valik tehakse koos).

Matil tehtav massaaž on Tai massaaž- nn laisa inimese jooga, mis koosneb venitavatest joogal põhinevatest harjutustest, mis soodustavad lühenenud lihaste pikkuse taastamist, pinges lihaste lõõgastamist ja liigesliikuvuse parandamist.  Tehakse läbi riiete ja matil.  

Massaažilaual tehtav massaaž tehakse õliga, naine on igatpidi mõnusalt ära toestatud, et oleks mugav laual olla. 

Mõlemad massaažid mõjuvad rahustavalt, aitavad organismil vabaneda liigsest vedelikust, normaliseerida vere- ja lümfiringet, leevendavad lihaspingeid, soodustavad paremat und ja paremat kehatunnetust. Mõlema massaaži lõpuks tehakse ka lihaseid aktiveerivaid harjutusi.

Kui vähegi on võimalik, siis beebi võiks sel ajal olla kellegi hoole all, sest see on emme aeg.

Millal tulla? Kõige olulisem on kuulata oma keha ja sisetunnet. Tulla võib ka siis kui sünnitusest on möödas mitu kuud.

Mida ettevalmistada? Seansile tulles võiks beebi enne ära imetada, siis on endal mugavam olla. Võimalusel võiks beebi anda hoidjale seniks, et parem oleks endale keskenduda aga tulla võib ka beebiga.

Mida kaasa võtta? Mugavad venivad riided (retuusid, pika varrukaga pluus, sokid) matil tehtava massaaži puhul.

Kestvus/Hind: 30min 30eur, 60min 45eur. Tunnise seansi puhul jõuame töödelda kogu keha. Pooletunnise seansi puhul seda osa, mis kõige rohkem tähelepanu vajab. 

Millal toimub? Vastavalt graafikule

    

SÜNNITUSJÄRGNE VÕIMLEMINE

Spetsiaalse sünnitusjärgse treeningu eesmärgiks on taastada naise füüsiline vorm võimalikult efektiivselt ja neid harjutusi integreerida igapäevaellu. Treeningkava kohandatakse iga naise vajaduste järgi. Keskendutakse kindla järjekorraga seest-välja treeningule. Pärast sünnitust tuleb aktiveerida sisemised süvalihaseid, alles seejärel saab tugevdada suuremad lihasgrupid. Fookus on hingamisharjutustel, vaagnapõhjalihastel, süvalihastel, kehahoiul, venitustel ja lõpuks kogu keha üldtreeningul. Õpitakse ergonoomilisi asendeid ja -liigutusi beebiga tegelemisel.  Diastaasi olemasolul koostatakse massaaži- ja treeningplaan diastaasi vähendamiseks kui ka üleüldise lihastoonuse parandamiseks. Samuti õpitakse eneseabi võtteid, nt massaaž ja venitusi. Me keha on tervik, ei saa treenida ainult ühte kohta tugevaks, keha tuleb vaadata süsteemselt ja treenima peab ka enda mõtteviisi. Iga järgnev kohtumine on samm edasi ja minnakse treeningkavas järgmistele tasemetele kuni hetkeni, mil korsetilihased ja kehatunnetus on nii head, et ollakse valmis naasma tavatrennidesse. Treeningutega võib alustada niipea kui enesetunne võimaldab.

Beebi võib kaasas olla. Soovitame 30min seansi puhul, siis saame keskenduda põhjalikult ema enda kehale. Pikemalt(60min) trenni tehes muutub trenni ülesehitus ema-beebi trenniks, sest beebid reeglina ei taha pikalt omaette olla.

Millal tulla? Kõige olulisem on kuulata oma keha ja sisetunnet. Tulla võib ka siis kui sünnitusest on möödas mitu kuud.

Mida kaasa võtta? Retuusid, pika varrukaga pluus ja sokid (trenniriided).

Kestvus/Hind: 30min 30eur, 60min 45eur. 

Millal toimub? Vastavalt graafikule

      

Teenuseid viib läbi Triinu Spriit. Teenused on eelregistreerimisega. Hõlpsaim on registreerida läbi meie kodulehe online registreerimissüsteemi, võimalik ka helistades registratuuri.